Live

Simona Halep a fost eliminată în primul tur de la Hong Kong

O nouă înfrângere pentru Simona Halep. Foto: Profimedia

Simona Halep (33 de ani) a pierdut în primul tur al turneului de la Hong Kong (WTA 250).

Adversara sportivei noastre a fost Yue Yuan (26 de ani), locul 44 mondial. Conform DigiSport, românca a arătat momente bune de joc, însă adversara ei a fost într-o zi strălucită, în care a reușit foarte multe lovituri excepționale.

Astfel, Simona Halep a pierdut ambele seturi cu același scor, 3-6, și a părăsit competiția de la Hong Kong încă din primul tur. Meciul de tenis a fost transmis pe DigiSport2.

După ce TAS i-a redus suspendarea, Simona Halep a participat la turneul de la Miami, unde a fost învinsă de Paula Badosa. Apoi a urmat turneul Challenger de la Paris, unde a abandonat în setul doi din cauza problemelor medicale, în fața sportivei McCartney Kessler.

La începutul lunii octombrie, Simona Halep a participat la un alt turneu de la Hong Kong, un Challenger, unde a câștigat cu Arina Rodionova, după care a pierdut, în turul doi, împotriva Annei Blinkova.

Editor : S.S.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

Fără menajamente: Real Madrid a rupt tăcerea, după ce a decis să boicoteze Balonul de Aur ca urmare a aflării câștigătorului