Dubai vrea să-şi tripleze veniturile din turism până în 2020

Data publicării:
dubai mediafax

Mai mult, oficialii speră că veniturile din turism vor creşte şi ele până la 62 de miliarde de euro, de trei ori valoarea din prezent.

Ţara şi-a câştigat renumele graţie construcţiilor opulente, hotelurilor de lux şi magazinelor exclusiviste destinate celor cu venituri mari.

Acum, guvernul vrea să investească în proiecte care să fie accesibile pentru mai multe categorii de turişti şi care să pună în valoare şi tradiţiile locale.

Autorităţile din Dubai speră că turismul va fi o importantă sursă de venituri, după ce rezervele de petrol şi gaze vor fi epuizate, în următorii 20 de ani.

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Partenerii noștri
Playtech
Amazon s-a dus la Ilie Bolojan și a cerut trei lucruri banal de complicate pentru România de 35 de ani...
Digi FM
"Doamne, ce scârbos!" Cadoul neobișnuit pe care Selena Gomez l-a primit de la logodnicul ei i-a dezgustat pe...
Pro FM
Sylvia Sîrbu, viața la ani buni după trupa ASIA și divorțul de Andrei Ștefănescu. Cu ce se ocupă: Am 3...
Film Now
Salma Hayek a publicat poze din anii '90, în care apare fără haine, și a stârnit reacții cu nemiluita. 1,3...
Adevarul
Ucraina riscă să intre pe nisipuri mișcătoare. Ce semnificație au mesajele contradictorii ale administrației...
Newsweek
Cu ce bani ieși la pensie în funcție de salariul pe care îl ai? Pensionarii pierd mii de lei
Digi FM
"Doamne, ce scârbos!" Cadoul neobișnuit pe care Selena Gomez l-a primit de la logodnicul ei i-a dezgustat pe...
Digi World
Cum s-a schimbat corpul unui bărbat care a mâncat câte 30 de ouă pe zi timp de o lună. Rezultatele...
Digi Animal World
Momentul emoționant în care un câine află că stăpâna sa este însărcinată. Imaginile inedite fac furori pe Tik...
Film Now
Cum arată viața lui Richard Gere de când s-a mutat în Spania. Soția lui a făcut publice imagini rare pe...
UTV
Reacția lui Alexandru Ciucu după dezvăluirile Alinei Sorescu despre mariajul lor. „Nu înțeleg de ce trebuie...