Adolescentă dispărută în Malaezia. Părinţii fetei cred că a fost răpită: „Nu este independentă şi nu merge singură în unele locuri”

Data actualizării: Data publicării:
Nora Anne Quoirin
FOTO: Agerpres

Părinţii adolescentei de 15 ani, dispărută duminica trecută într-o pădure tropicală din Malaezia, au indicat posibilitatea ca fata să fi fost răpită, deşi poliţia continuă să investigheze cazul ca o dispariţie, relatează sâmbătă EFE.

Într-un comunicat difuzat sâmbătă, părinţii fetei au informat ca fata suferă de un handicap de dezvoltare şi învăţare şi de anumite malformaţii fizice care o împiedică să se deplaseze cu uşurinţă.

"Nu este ca alţi adolescenţi, nu este independentă şi nu poate merge singură în unele locuri(...) Norei îi place să se plimbe cu familia, dar echilibrul ei este limitat (...) Ea a mai fost cu familia în Asia şi în alte ţări europene, dar nu s-a îndepărtat niciodată şi nici nu s-a pierdut", au precizat părinţii fetei, Meabh şi Sebastián Quoirin, citați de Agerpres.

Mama tinerei a mulţumit pentru eforturile celor 260 de oficiali implicaţi în operaţiunile de căutare şi a voluntarilor care cercetează rezervaţia naturală Negeri Sembilan, la 60 de kilometri sud de Kuala Lumpur, unde a dispărut fata.

Adolescenta a venit cu familia în Malaezia sâmbăta trecută, iar duminică dimineaţa părinţii au descoperit că nu se afla în camera ei din hotelul The Dusan - unde erau cazaţi - şi că fereastra era deschisă.

Poliţia insistă să trateze cazul ca o dispariţie, dar nu elimină nicio altă posibilitate.

Editor web: Alina Popescu

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Partenerii noștri
Playtech
„Sunteți mulțumit, tovarășe Ceaușescu?”: Gorbaciov și ultima confruntare în...
Digi FM
A divorțat după 17 ani de căsnicie, iar acum are o nouă iubită. Andrei Aradits: „Nu, nu mi-e teamă să sufăr...
Pro FM
Katy Perry, talie tot mai subțire după ce ar fi recurs la dieta logodnicului Orlando Bloom. Artista a negat...
Film Now
A renunțat la actorie în urmă cu 12 ani. Cum arată astăzi David Caruso, starul din „CSI: Miami”
Adevarul
Jurnalista din România, dezamăgită de Țara lui Moș Crăciun. „Laponia e prima țeapă pe care o iau de pe...
Newsweek
Călin Georgescu anunță ce face cu pensiile dacă ajunge președinte. Pensionarii trebuie să se teamă
Digi FM
Ion Țiriac și Dan Șucu, posibili investitori la un club italian de fotbal din Serie A
Digi World
O iluzie optică a făcut vâlvă pe rețelele sociale. Poți să ”vezi” cele trei creaturi din imagine în 15...
Digi Animal World
Cum arată un câine care a dispărut timp de 4 luni și a trăit în sălbăticie. Stăpânii abia l-au recunoscut...
Film Now
Daniel Craig, care a jucat în cinci filme James Bond și are o avere ce depășește 125 milioane de dolari: „Tot...
UTV
Mariah Carey ii semneaza sanul Rihannei, intr-un moment inedit, la ultimul concert de Craciun al artistei