Iohannis: „Văd că suspendarea devine un fel de obsesie publică”

Data actualizării: Data publicării:
iohannis portret - presidency

Klaus Iohannis a vorbit despre scenariile avansate de PSD privind o posibilă suspendare a președintelui, spunând că nu există niciun temei pentru a fi suspendat din funcție.

0 seconds of 0 secondsVolume 90%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
Scurtături Tastatură
Shortcuts Open/Close/ or ?
Redare/PauzăSpațiu
Mărește Volumul
Micșorează Volumul
Caută înainte
Caută înapoi
Subtitrare Pornită/Oprităc
Ecran complet/Ieși din modul Ecran completf
Suprimare Sunet/Activare Sunetm
Decrease Caption Size-
Increase Caption Size+ or =
Caută %0-9
00:00
00:00
00:00
 

Klaus Iohannis: „PSD votează legi cu dedicație pentru Dragnea, este inadmisibil”

„Asta cu suspendarea văd că devine un fel de obsesie publică. Nu mă preocupă această chestiune, nu e temei pentru suspendare, nu cred că se va face și, oricum va fi, deciziile mele nu se iau în funcție de asta. Cei de la PSD avansează mereu scenarii și ar fi bine dacă le-ar veni ideea să avanseze scenariul în care ei lucrează în interesul României”, a spus șeful statului.

Iohannis a mai declarat și că nu a luat încă o decizie în privința șefei DNA, spunând că și această săptămână „este dedicată cititului”.

Întrebat dacă a mai vorbit cu Kovesi pe această temă, președintele a răspuns că „nu, nu văd de ce aș mai discuta. E o decizie pe care trebuie să o iau eu”.

Citiţi şi: SUA, Rusia şi China au înţeles că Dragnea s-a ţinut de cuvânt

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Partenerii noștri
Playtech
Detalii cumplite! Ce a făcut-o pe ursoaică să renunţe la atacul din Predeal. Cum l-a sfâşiat pe şeful...
Digi FM
A fost ridicat premiul de peste 6 milioane de euro de la Loto 6/49. Cine este câştigătorul
Pro FM
Cum se menține Anca Țurcașiu în formă. Imaginile care au stârnit comentarii: „Ești femeie la peste 50 de ani...
Film Now
Pierce Brosnan, grijuliu și protector, alături de frumoasa sa nepoată, Isabella. Tânăra de 26 de ani este...
Adevarul
Cât de realistă este „umbrela nucleară” propusă de Macron pentru a apăra Europa de amenințarea rusă
Newsweek
Adio, pensii speciale de 22.000 lei pe lună. Vor fi supra-impozitate și recalculate. Care e formula?
Digi FM
Cum a convins-o Salman Khan pe Iulia Vântur să se apuce de muzică în India: "Mi-au trebuit ani să dovedesc...
Digi World
De ce este laptele alb? Răspunsul surprinzător pe care nu îl știai și explicația științifică pe înțelesul...
Digi Animal World
Momentul când o cățelușă imploră ajutor după ce puiul ei a fost lovit de o mașină: „A fost prima dată când...
Film Now
Helen Mirren critică franciza James Bond: „Nu mi-a plăcut niciodată”. Este însă fanul unui actor anume...
UTV
Connect-R îi cere scuze lui Tudor Chirilă. „Nu vreau ca el să rămână cu această etichetă de om care...