Week-end plin în cadrul Toamnei Orădene

Data publicării:
toamna oradeana 2013

Vineri, de la ora 17 şi de la ora 20, în Sala Mare a Teatrului Regina Maria va avea loc spectacolul "Cei ce nu uita" in regia artistică a lui Gavril Pinte. De la ora 20, pe scena mobilă din spatele teatrului, Compania Cirque Barbette din Belgia sustine spectacolul "Wasteland". Tot de la ora 20, dar la sala Studio, iubitorii de teatru pot urmari piesa "Melodie Varsoviană", de Leonid Zorin, in timp ce in Club Stage, trupa Universității de Artă Teatrală din București joacă piesa "Kean", dupa Jean Paul Sartre.

Vineri, 27 septembrie

- ora 17 şi ora 20 Sala Mare a Teatrului Regina Maria, Trupa Iosif Vulcan " Cei ce nu uită"
- ora 20 - Scena mobilă din spatele teatrului - Compania Cirque Barbette, Belgia, piesa "Wasteland"
- ora 20 - Sala Studio - Teatrul Naţional Radu Stanca, Sibiu în parteneriat cu Universitatea Lucian Blaga, piesa " Melodie Varșoviană" de Leonid Zorin
- ora 20 - Club Stage - Universitatea de Artă Teatrală, Bucureşti, piesa "Kean" după Jean-Paul Sartre

Sâmbătă, oradenii au acces gratuit în Turnul Primăriei, iar de la ora 17 mai multe ansambluri folclorice din Bihor vor susține un concert în aer liber. De la ora 18, pe scena mobilă din spatele teatrului, formația Hakeshet Klezmer Band din Oradea vă invită la un CONCERT DE MUZICĂ KLEZMER. 

Sâmbătă, 28 septembrie

- ora 12:30 - ora 19:00 - Acces gratuit în Turnul Primăriei
- Târgul Pălincarilor - Parcul Nicolae Bălcescu
- ora 14:30 - 23:00 - Concert în aer liber susţinut de Ansambluri folclorice din judeţul Bihor
- ora 17:00 - Casa de Cultură a Sindicatelor - Teatrul Bulandra Bucureşti - spectacol cu publicul pe scenă "Contra Progresului" de Esteve Soler
- ora 18:00 - Scena mobilă din spatele teatrului - Hakeshet Klezmer Band, Oradea - Concert de muzică Klezmer
- ora 19:00 - Sala Mare - Teatrul Nottara Bucureşti , piesa "Un pic prea intim" de Rajiv Joseph
- ora 20:00 - Filarmonica de Stat Oradea - Concert Celelalte Cuvinte

Duminică, de la ora 17, în sala Studio, trupa Teatrului Pygmalion din Viena joacă piesa "Puslamaua de la Etajul 13".

Duminică, 29 septembrie

Târgul Pălincarilor - Parcul Nicolae Bălcescu
ora 14 -20 Concert în aer liber susţinut de Ansambluri folclorice din judeţul Bihor
ora 17 00 - Sala Studio - Teatrul Pygmalion din Viena "Pușlamaua de la etajul 13" de Mircea M. Ionescu
ora 19 00 - Sala Mare - Teatrul Regina Maria" Scripcarul pe acoperiș" de Joseph Stein
ora 20 00 - Club Stage - Spectacol Independent -"America și acustica" de Vlad Zografi

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Partenerii noștri
Playtech
Alocaţie pentru copii 2025. Cine mai primeşte ajutorul de la stat în funcţie de...
Digi FM
Au apărut rezultatele analizelor lui Rareș, tânărul de 20 de găsit mort în apartament. Ce droguri ar fi...
Pro FM
Zoli Toth de la Sistem a divorțat în mare discreție de mama fetelor lui: Nu a fost tot timpul lapte și miere...
Film Now
Câți copii are Jeff Goldblum. Celebrul actor a devenit tată la vârsta de 62 de ani: „Nu regret deloc”
Adevarul
Dalma Maradona a dezvăluit ce mirosea în camera în care a murit celebrul său tată: Era inumană!
Newsweek
Se pregătește o tăiere de pensie între 200 lei și 700 lei. E nevoie de sacrificii. Avertisment dur
Digi FM
O româncă a fost bătută și umilită de personalul unui hotel din Turcia: „Eram în şoc. Am început să plâng...
Digi World
Crezi că rezolvi acest puzzle în 30 de secunde? Doar persoanele cu minți agere pot vedea unde se „ascunde”...
Digi Animal World
Un animal misterios le dă fiori oamenilor din Colorado: „Ar putea fi un Chupacabra?”. Imaginile sunt virale
Film Now
Cauza morții lui Michelle Trachtenberg a fost dezvăluită. Ce au aflat medicii după ce familia actriței s-a...
UTV
Sofía Vergara, apariție incendiară în bikini la piscină. Actrița în vârstă de 52 de ani e pregătită pentru...