Forțele de apărare ucrainene raportează distrugerea a altor două sisteme militare sovietice foarte scumpe.
În sectorul Zaporojie, militarii Direcției Principale de Informații a Ministerului Apărării ucrainean au distrus un sistem rusesc de rachete sol-aer Strela-10 și un lansator de rachete multiple BM-21 Grad.
De asemenea, ei au lovit o instalație de reparații care adăpostea zeci de vehicule inamice.
Agenția de informații a raportat acest lucru pe Facebook, împărtășind un videoclip care prezintă performanțele de luptă ale specialiștilor în drone FPV din unitatea specială Kabul 9, relatează Ukrinform.
Imaginile surprind țintirea și distrugerea invadatorilor ruși, a vehiculelor și echipamentelor acestora, inclusiv a sistemului de apărare antiaeriană Strela-10 și a lansatorului BM-21 Grad.
În plus, folosind o dronă Black Fury, forțele ucrainene au țintit cu succes și au provocat pagube unei baze de reparații care conținea zeci de vehicule inamice.
Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici – e nevoie sa accepti cookie-urile social media
Editor : S.S.