Al 6-lea deces din cauza noului coronavirus în România. Un bărbat internat în stare gravă la Arad, confirmat abia astăzi cu COVID-19

Data actualizării: Data publicării:
pacient transportat cu izoleta
Foto: AFP / Profimedia

A fost înregistrat al 6-lea deces al unei persoane infectate cu noul coronavirus (COVID-19). Persoana este un bărbat de 64 de ani, din Arad, care a fost internat din data de 20 martie a.c. în stare gravă la Spitalul Județean Arad, intubat în secția ATI. Bărbatul a decedat în cursul zilei de astăzi și tot în această zi a fost confirmat pozitiv la testul pentru noul coronavirus.

Este cel de al treilea deces înregistrat luni, alte trei decese din cauza COVID-19 fiind confirmate duminică. 

În România au fost confirmate, până acum, 576 de infecții cu coronavirus. 73 dintre pacienți au fost declarați vindecați și au fost externați.

La ATI, în acest moment, sunt internați 15 pacienți, din care 7 în stare gravă. 

Citește și Spitalele din România au 2.653 de locuri la terapie intensivă și 1.361 de ventilatoare mecanice

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Partenerii noștri
Playtech
ANAF s-a pus pe românii care vând online. Au trimis notificările și...
Digi FM
“Profetul burselor”, avertisment serios: “Milioane de oameni își vor pierde locurile de muncă și casele”
Pro FM
Andreea Bălan, criticată pentru ținuta mulată de scenă. “Sorry, corpul meu lucrat e foarte potrivit pentru o...
Film Now
Fără machiaj, dar zâmbitoare și într-o super formă. Pamela Anderson, fermecătoare într-o rochie care i-a...
Adevarul
Cum a fost posibilă implicarea Rusiei în alegerile din România: „Rețele din fostul aparat de stat au rămas...
Newsweek
Ajutor la pensie. Pensionarii vor primi, lunar, bani pentru plata facturilor. Care sunt condițiile?
Digi FM
Jason Momoa, prima apariție cu iubita. Ea e o actriță superbă, cu 13 ani mai tânără decât starul din "Aquaman"
Digi World
Cum s-a schimbat corpul unui bărbat care a mâncat câte 30 de ouă pe zi timp de o lună. Rezultatele...
Digi Animal World
Momentul emoționant în care un câine află că stăpâna sa este însărcinată. Imaginile inedite fac furori pe Tik...
Film Now
Cum arată viața lui Richard Gere de când s-a mutat în Spania. Soția lui a făcut publice imagini rare pe...
UTV
Reacția lui Alexandru Ciucu după dezvăluirile Alinei Sorescu despre mariajul lor. „Nu înțeleg de ce trebuie...