Live

Ana Bogdan, eliminată în turul trei la Roland Garros

Ana Bogdan. Foto: Profimedia

Ana Bogdan, locul 64 WTA, a fost eliminată, sâmbătă, de sportiva din Ucraina Elina Svitolina, numărul 19 mondial şi cap de serie 15, în turul trei al turneului de grand slam de la Roland-Garros.

Svitolina a câştigat meciul cu scorul de 7-5, 6-2, într-o oră şi 34 de minute. Confruntarea a fost elimnată mai multe minute din cauza ploii.

După eliminarea Anei Bogdan, România nu mai are jucătoare pe tabloul de simplu la Roland-Garros.

Jaqueline Cristian şi Sorana Cîrstea au fost eliminate în primul tur, iar Irina Begu a ajuns până în turul trei, dar nu a reuşit să se califice mai departe.

Editor : Liviu Cojan

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

A dat pasă la portar din penalty, în minutul 9! Echipa lui a pierdut, iar la final a explicat gestul. VIDEO Imagini virale

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

CFR Cluj a fost eliminată de FC Pafos din Conference League

Putin pregătește eliminarea unor  generali de rang înalt în urma ofensivei ucrainene în Kursk

Corvinul Hunedoara şi-a încheiat parcursul în cupele europene. Echipa din Liga 2 a pierdut și returul cu Astana

JO 2024. Victorie mare pentru Jaqueline Cristian la turneul olimpic de tenis. Românca a învins-o pe Caroline Garcia