Live

CFR Cluj, ţinută în şah de Neman Grodno (0-0), în turul al doilea preliminar al Conference League

CFR Cluj a fost ţinută în şah de echipa belarusă Neman Grodno, 0-0, joi seara, pe Stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj-Napoca, în prima manşă din turul secund preliminar al competiţiei de fotbal Conference League.

Formaţia din Belarus a avut o ocazie bună pentru deschiderea scorului în minutul 20, la şutul lui Alykulov, respins de Răzvan Sava.

După numai un minut, Tachtsidis a reluat spectaculos centrarea lui Kamara, dar a trimis pe lângă poarta adversă, scrie News.ro.

Pe final de primă repriză, în minutul 45+1, Tachtsidis a centrat foarte bine în faţa porţii, dar Bîrligea nu a ajuns la minge şi a fost 0-0 la pauză.

Tot Bîrligea a şutat pe lângă poartă în minutul 47, iar o semnalizare eronată a unuia din tuşieri, în minutul 71, i-a privat pe clujeni de un penalti.

S-a încheiat 0-0 şi săptămâna viitoare clujenii evoluează în meciul retur, pe teren neutru.

CFR CLUJ: R. Sava - Mogoş, Boben, M. Ilie, Camora – Muhar (C. Păun 81), K. Keita, Tachtsidis – Deac (Nkololo 64), Bîrligea (P. Michael 64), M. Kamara (Korenica 46).
Antrenor: Dan Petrescu

NEMAN: Bialou - An. Vasliyev (Kukharchik 83), Sadaunichy, Parkhomenko, Pantia – Yakimov (Evdokimov 64), Kozlov (Legchilin 90) - Karpovich, Zubovich (Krautsou 83), Alykulov – Gweth (Savitski 64).
Antrenor: Igor Kovalevich

Cartonaşe galbene: Mogoş 87, C. Păun 90 / Gweth 36, Sadaunichy 62

Arbitri: Milos Gigovic – Marko Peric, Amir Kadic – Dragan Petrovic (toţi din Bosnia)

Editor : Liviu Cojan

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

A dat pasă la portar din penalty, în minutul 9! Echipa lui a pierdut, iar la final a explicat gestul. VIDEO Imagini virale

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

CFR Cluj a fost eliminată de FC Pafos din Conference League

CFR Cluj s-a calificat în play-off-ul Conference League, după ce a învins Maccabi Petah Tikva. Ardelenii și-au aflat adversarii

Corvinul Hunedoara şi-a încheiat parcursul în cupele europene. Echipa din Liga 2 a pierdut și returul cu Astana