Live

FCSB s-a calificat în turul 3 preliminar Champions League după ce a învins Maccabi Tel Aviv

FCSB s-a calificat după un gol marcat în ultimul minut. Foto: Profimedia Images

FCSB s- a calificat în turul 3 preliminar Champions League, după ce câștigat cu 1-0 partida cu Maccabi Tel Aviv, disputată miercuri seara la Budapesta. William Baeten a marcat golul calificării în minutul 90, informează Digisport.ro.

În urma acestui rezultat, campioana României și-a asigurat calificarea cel puțin în grupele Conference League.

FCSB s-a calificat după golul dat în ultimul minut de Baeten, după ce meciul tur, jucat pe stadionul Steaua, s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Echipele de start:

Maccabi Tel Aviv (4-3-3): Mishpati - Nachmias, Shlomo, Asante, Davidzada - Do. Peretz, Van Overeem, Kanichowsky - Biton, Zahavi, Addo

Rezerve: Melika, Amedi, Cohen, Malede, Hozez, Niddam, Jehezkel, Baltaxa, Abu Farchi, Rosen, Nawi, Bitton

Antrenor: Zarko Lazetic

FCSB (4-2-3-1): Târnovanu - Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic - Lixandru, Șut - Ștefănescu, Olaru, Băluță - Miculescu

Rezerve: Vlad, Panțîru, Haruț, Kiki, Edjouma, Daniel Popa, Antwi, Chiricheș, Baeten, Musi, Alhassan, Luis Phelipe

Antrenor: Elias Charalambous

În turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, FCSB va întâlni echipa Sparta Praga.