Live

David Popovici s-a calificat în semifinale la 200 m liber la Campionatul European de nataţie cu cel mai bun timp din serii

David Popovici. FOTO: Profimedia Images

David Popovici s-a calificat în semifinalele probei de 200 m liber cu cel mai bun timp, la Campionatul European de nataţie de la Belgrad.

Sportivul dinamovist antrenat de Adrian Rădulescu a concurat în seriile probei de 200 de metri liber, pe care le-a încheiat cu cel mai bun timp: 1:45.44, scrie News.ro.

Un alt român care a evoluat în serii, Mihai Gergely, a încheiat pe locul 58, cu 1:57.40.

Semifinalele sunt joi seară, de la 19:41 şi 19,46. Finala este vineri, de la ora 19:36.

Editor : A.P.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

A dat pasă la portar din penalty, în minutul 9! Echipa lui a pierdut, iar la final a explicat gestul. VIDEO Imagini virale

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

După criticile olimpicilor, Ciolacu anunță că modernizează o bază sportivă

Cum îi răspunde ministrul Transporturilor lui David Popovici după ce sportivul a cerut ca statul să investească în bazele sportive

Elisabeta Lipă, înainte de următoarele probe ale României de la JO 2024: „Mergem mai departe cu medalii”

De ce au purtat înotătorii de la JO 2024 geci și mănuși de iarnă înaintea concursurilor de natație