Live

Irina Begu a câştigat turneul WTA 125 de la Montreux

Irina Begu. Foto: Profimedia

Irina Begu a câştigat duminică, în Elveţia, turneul de tenis WTA 125 Montreux Nestle Open.

Irina Begu (34 de ani, locul 130 WTA) a învins-o duminică pe croata Petra Marcinko (18 ani, locul 292 WTA), în finala turneului de tenis WTA 125 Montreux Nestle Open. Begu a pierdut primul  set al înfruntării, scor 1-6, dar s-a impus în următoarele două, cu 6-3 şi 6-0, câştigând după un meci care a durat o oră şi 33 de minute.

Pentru Irina Begu este al şaselea turneu WTA pe care îl câştigă în carieră şi primul după cel de la Palermo, din anul 2022, notează News.ro.

Te-ar putea interesa și

Simona Halep revine pe teren, după cinci luni. Turneul care i-a oferit un wildcard

Gabriela Ruse a fost eliminată de la US Open, după un meci pierdut în setul 3. Paula Badosa: „Am crezut că joc împotriva Simonei Halep”

Gabriela Ruse s-a calificat în turul 3 la US Open, după ce a învins-o pe Barbora Krejcikova, campioana de la Wimbledon

JO 2024. Victorie mare pentru Jaqueline Cristian la turneul olimpic de tenis. Românca a învins-o pe Caroline Garcia