Live

Europa League. FCSB a făcut egal cu LASK Linz 1-1 . Calificarea se joacă la București

1-1 s-a terminat meciul, peste o saptămână este returul Foto: Profimedia

FCSB a remizat în această seară pe terenul lui LASK Linz, în turul play-off-ului Europa League.

Prima parte a meciului de la Linz dintre LASK și FCSB a fost dominată de gazde, care au și deschis scorul în min 34 prin Taoui, un șut puternic, din interiorul careului, pe centrul porții, scrie DigiSport.

Finalul de repriză i-a aparținut FCSB-ului. În minutul 40, Malcom Edjouma a ratat din 10-11 metri. Ulterior, David Miculescu a ieșit la rampă.

Fotbalistul FCSB-ului a restabilit egalitatea în minutul 45+2, cu o lovitură de cap, din centrarea lui Valentin Crețu.

După două schimbări la pauza meciului, cei de la FCSB au fost mai periculoși în partea secundă a jocului.

Meciul putea să aducă FCSB-ului o victorie, dar la fel de bine se putea încheia și tragic, după ce în minutul 87, Berisha a lovit transversala.

Meciul s-a încheiat 1-1, iar echipa care se va califica în faza principală din Europa League se va stabili peste o săptămână, la București.

Editor : S.S.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Top citite

Digi Sport

O celebritate a venit în România și a trăit ceva despre care doar auzise: ”O nebunie! M-am așezat și m-am întrebat ‘Ce-a fost asta?’”

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Noul sezon al Ligii Campionilor începe astăzi. Meciurile de marți, miercuri și joi, orele de desfășurare și unde le poți vedea

Ianis Hagi a rămas la Rangers B. Scoțienii sunt nemulțumiți. „Este un jucător după care echipa plânge”

Procesul privind moartea lui Diego Maradona a fost amânat până anul viitor. Opt persoane sunt acuzate de "omucidere prin neglijenţă"

George Pușcaș, reacție nervoasă la o decizie luată de Mircea Lucescu: „Îmi fac bagajul și plec acasă!”