Live

Una dintre cele mai bogate femei din Rusia a murit, după ce avionul ei s-a prăbușit în Germania

Data publicării:
Foto: Shutterstock

Natalia Fileva, una dintre cele mai bogate femei din Rusia, co-proprietara companiei aeriene private S7 (Siberia Airlines), a murit într-un accident aviatic, în sudul orașului Frankfurt, relatează The Guardian.

Natalia Fileva venea din Franța, la bordul unui avion de mici dimenisiuni, și urma să aterizeze în Frankfurt. Însă avionul ei privat s-a prăbușit în orașul Egelsbach, la sud de Frankfurt. Al doilea pasager din avion și pilotul au murit în incidentul aviatic.

Natalia Fileva a fost inclusă de Forbes, în 2018, pe locul 4 în topul celor mai bogate femei din Rusia, cu o avere estimată la 600 de milioane de dolari.

Deocamdată nu sunt cunoscute cauzele prăbușirii avionului, iar anchetatorii vor avea misiunea dificilă de a descoperi ce s-a întâmplat, în condițiile în care epava aeronavei a fost complet arsă după impact.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Azerbaidjanul ar putea apela la un „tribunal internațional”, dacă Rusia nu-și asumă doborârea avionului azer din ziua de Crăciun

Ce au văzut piloții elicopterului Black Hawk, chiar înainte de coliziunea cu avionul de pasageri din SUA

Două avioane de pasageri s-au ciocnit pe aeroportul din Seattle. Momentul a fost filmat

Accidentul aviatic de la Washington. Oficialii au identificat 66 din cele 67 de victime

Partenerii noștri