Live

Măştile din hârtie au ajuns la un preţ exorbitant în Milano, procurorii au declanşat o anchetă de proporţii

Data actualizării: Data publicării:
FOTO: Claudio Furlan / LaPresse / Profimedia

Parchetul din Milano face o anchetă după ce prețurile la dezinfectanți și măști au explodat online, în condițiile în care în magazine și farmacii aceste produse nu se mai găsesc.

Prețurile măștilor și ale dezinfectanților, în contextul infecțiilor cu coronavirus, au crescut dramatic pe unele site-uri, scrie La Stampa, citat de Mediafax.

Prețurile online au crescut în momentul în care stocurile din farmacii și supermarketuri au dispărut, ajungând la 70 de euro pentru trei măști din hârtie.

Parchetul din Milano a deschis o anchetă deocamdată împotriva unor persoane necunoscute, bănuind că s-a făcut „speculă” cu produse de igienă de bază.

În Italia, ultimele informații arată că șapte persoane au murit din cauza virusului Covid-19, iar numărul persoanelor infectate a ajuns la 229.

Redactare G.M.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Digi Sport

La doi ani și jumătate de la divorț, a făcut un copil cu bărbatul cu care a fost acuzată că și-a înșelat soțul

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Tuneluri misterioase schițate de Leonardo da Vinci acum mai bine de 500 de ani au fost descoperite sub un castel medieval

Matteo Salvini, numărul 2 în guvernul ultraconservator italian, spune că Macron este „nebun”: A împins Europa în război cu Rusia

Kievul vrea detalii despre propunerea făcută de Meloni privind extinderea Articolului 5 al NATO și la Ucraina

Justiția italiană îi ordonă guvernului Giorgia Meloni să despăgubească migranți care nu au fost lăsați să debarce în țară

Partenerii noștri