Live

Site-ul Ministerului Educației a fost spart de hackeri. Ce mesaj au lăsat

Data actualizării: Data publicării:

Site-ul Ministerului Educației a fost spart de hackeri, care au lăsat un mesaj critic la adresa sistemului de învățământ. 

 

"Sistemul de învățământ românesc este unul foarte prost, care nu te învață absolut nimic util, ci doar te îndoctrinează cu informații inutile. Pe cine putem da vina? Pe profesori? Nici vorbă, ei sunt mai proști decât elevii. Faptul că acceptă să lucreze pentru un salariu de ... într-un mediu și mai de .... arată nivelul lor de inteligență, care nu este foarte ridicat.

Dragi elevi, nu vă mai bateți capul cu școala, e o pierdere de timp. ce te învață școală în 10 ani poți primi gratis pe youtube în 10 luni. Guvernul v-a făcut să credeți că dacă nu aveți studii superioare sunteți proști și veți avea salarii mici, dar sunteți și mai proști că îi credeți și îi ascultați", a fost mesajul postat de hackeri.

 

Editor : G.M.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Structura anului școlar 2025-2026. Când încep cursurile și când sunt programate vacanțele elevilor

Ministrul Educaţiei anunță că „Istoria românilor/României” va fi studiată ca disciplină distinctă la liceu

Spionii Rusiei folosesc bande de criminali cibernetici pentru a menține presiunea asupra Ucrainei. Ce spune un nou raport Google

Agențiile de informații din Rusia atrag din ce în ce mai multe grupări independente de hackeri. Țintele „grupurilor hacktiviste”

Partenerii noștri