Live

Ciolacu vrea să schimbe șefii mai multor instituții din subordinea Ministerului Finanţelor (surse)

Data publicării:
Premierul Marcel Ciolacu. Foto: Profimedia Images

Premierul Marcel Ciolacu va decide în perioada imediat următoare schimbarea din funcţii a şefilor mai multor instituţii cu atribuţii de verificare şi control din subordinea Ministerului Finanţelor, mai puţin ANAF, unde anul acesta a fost numit un nou preşedinte, au precizat luni surse guvernamentale pentru Agerpres. Potrivit acestora, aceste instituții urmează să fie reorganizate. 

Totodată, surselor citate precizează că guvernanții se vor reuni, marţi, pentru o nouă discuţie pe tema elaborării bugetului de stat, urmând ca, în context, să fie abordat şi acest subiect.

În privinţa bugetului, aceleaşi surse au precizat că premierul are în plan schimbarea modului de acordare a bugetelor pentru ministere, urmând ca alocările să se facă pe programe şi proiecte.

Editor : C.L.B.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Vasile Dîncu: Moțiunea de cenzură nu va avea nicio șansă. Problema nu este să-l dăm jos pe Ciolacu

Ciolacu s-a filmat pe TikTok cum își recuperează pisica de pe gard. „Pisicile urcă foarte ușor, dar nu mai știu să coboare”

Daniel Funeriu, despre afirmațiile lui J.D. Vance: Nu sunt de acord ca România să fie dată exemplu negativ pe marea scenă a diplomației

Reacția lui Marcel Ciolacu ca urmare a declarațiilor vicepreședintelui american

Partenerii noștri