Live

Un bărbat filmat în timp ce își bate copilul cu o scândură a fost reținut. Cum a reacționat mama copilului

Data actualizării: Data publicării:
Sursa foto: Poliția Română/Facebook

Un bărbat din Suceava a fost reținut, după ce a fost filmat în timp ce lovește cu o scândură un copil de șapte ani. Este chiar copilul său, iar filmarea a fost realizată în casa familiei. Mama asistă la scenă fără să intervină, transmite Mediafax.

Incidentul s-a produs în luna ianuarie, în comuna suceveană Frumosu, însă imaginile violente au devenit publice acum, iar polițiștii s-au autosesizat. 

Un bărbat de 48 de ani își lovește repetat copilul de șapte ani cu o scândură. La scena foarte violentă asistă și mama copilului, care stă într-un fotoliu și nu intervine.

Luni, polițiștii au mers la locuința bărbatului și l-au reținut. În acest caz a fost deschis un dosar penal pentru violență în familie.

Mama nu a recunoscut incidentul și a refuzat să depună plângere.

Până la urmă, femeia și toți cei patru copii, inclusiv cel agresat, au fost transportati la un centru de primire în regim de urgență.

Editor : G.C.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Digi Sport

"Pot Statele Unite să câștige?" Reacția lui Donald Trump după răspunsul primit de la Gianni Infantino în Biroul Oval

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Poliția avertizează asupra unei noi metode de fraudă pe aplicații de mesagerie. Ce au pățit mai multe persoane din județul Suceava

Un sucevean care a comandat online o tabletă a primit acasă un grătar

Incendiu puternic la un depozit de cauciucuri, în Suceava: A fost emis un mesaj RO-ALERT. Traficul feroviar este restricționat

O femeie din Suceava a găsit 4.000 de euro în buzunarul unui palton donat. Acum este cercetată de poliție

Partenerii noștri