Live

Cadavrul unui copil de 14 ani găsit într-un sac din plastic, la Sighetu Marmației. Ce au aflat până acum polițiștii

Data actualizării: Data publicării:
FOTO: captură Digi24

Descoperire șocantă la Sighetu Marmației, unde cadavrul unui copil de 14 ani a fost găsit de polițiști într-un sac din plastic, într-o anexă a locuinței tatălui său.

Descoperirea tulburătoare a fost făcută după ce un vecin, alarmat că nu l-a mai văzut pe băiat de ceva vreme, a sunat la poliție, mărturisind că suspectează că ceva rău s-a întâmplat, potrivit ziarmm.ro.

„Aseară, 23 mai, la ora 21.09, polițiștii din Sighetu Marmației au fost sesizați prin 112 de către un bărbat, cu privire la faptul că nu a mai văzut de mai multă vreme un tânăr din vecini și bănuiește că i s-ar fi întâmplat ceva. Polițiștii s-au deplasat la fața locului, iar în urma verificărilor, într-o anexă a unui imobil de pe strada Câmpu Negru din municipiu, au găsit într-un sac de plastic, cadavrul unui minor de 14 ani.

Corpul neînsuflețit al minorului a fost transportat la morgă în vederea efectuării necropsiei, pentru stabilirea cauzei decesului”, a precizat IJP Maramureș pentru sursa citată.

Polițiștii au mai spus că tatăl băiatului a fost internat la Spitalul de Psihiatrie din Sighetu Marmației pentru o expertiză psihiatrică.

S-a deschis dosar penal, iar ancheta este condusă de un procuror.

 

Editor : D.C.

Descarcă aplicația Digi24 și află cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Top citite

Digi Sport

La doi ani și jumătate de la divorț, a făcut un copil cu bărbatul cu care a fost acuzată că și-a înșelat soțul

Descarcă aplicația Digi Sport

Recomandările redacției

Ultimele știri

Citește mai multe

Te-ar putea interesa și

Caz șocant în Maramureș. Fost polițist de frontieră și soția sa, găsiți înjunghiați în casă

Trei ucraineni au fost salvați de la aproape 2.000 de metri în Munții Maramureșului. „Erau panicați, obosiți, înfrigurați”

Concurs cu sănii devenit tradiție în Maramureș. Distracția a fost garantată pe traseul de 2,5 kilometri

Un bărbat din Maramureș a plecat cu 7.200 de euro pe care i-a găsit într-un bancomat. Acum are dosar penal

Partenerii noștri