Live

EURO 2024 Albania-Spania 0-1. Spaniolii se califică în optimi după trei victorii în grupe

Spania a câștigat Grupa B de la EURO cu 9 puncte din 9 posibile. Foto: Profimedia Images

Spania a învins Albania cu 1-0 și a câștigat Grupa B de la EURO 2024, după ce a reușit trei victorii consecutive și s-a clasat astfel pe primul loc în grupă, cu 9 puncte din 9 posibile.

În celălalt meci al grupei, Italia a reușit o egalare în ultimul minut contra Croației și a reușit să se califice de pe locul 2, cu 4 puncte.

Spania a început mai bine meciul, desfășurat pe Dusseldorf Arena, și a avut cele mai mari ocazii.

În cele din urmă, naționala lui Luis de la Fuente a deschis scorul prin Ferran Torres, în minutul 13 al partidei, conform Digi Sport.

Albania a obținut doar 1 punct și a terminat grupa pe locul patru.